PRZYPRAWA DO NAPOJU Z JĘZYCZNIKA

PRZYPRAWA DO NAPOJU Z JĘZYCZNIKA

Napój z języcznika jest uniwersalnym środkiem wspomagającym wszystkie organy wewnętrzne i dba o poprawną gospodarkę hormonalną. Idealnie byłoby, gdyby kuracja winem poprzedzona była kuracją oczyszczającą z miodu gruszkowego z wszewłogą górską.

Co to jest języcznik?

Co to jest języcznik? Nie każdy wie, że języcznik był dawniej uznawany za rodzaj paproci. Był wyróżniany powszechnie, ale od końca XX wieku zakwestionowano jego odrębność od rodzaju zanokci. i w końcu włączony został jako klad w randze podrodzaju do rodzaju Asplenium. Języcznik wg. św. Hildegardy z Bingen wspomaga ciało w pokonywaniu bólu. Jest też pomocny w spadku formy psychofizycznej po przebytej traumie. 

Jak wygląda języcznik?

Pojedyncze i niepodzielone, kształtem przypominają języki, stąd też nazwa - języcznik. W dotyku są skórzaste, z wierzchu połyskujące. Charakterystyczną cechą języcznika są kupki zarodni pojawiające się na spodzie liści ustawione liniowo w równoległych szeregach.

Napój z języcznikiem - wg. św. Hildegardy z Bingen

Zioła zawarte w napoju wzmacniają wątrobę, płuca i trzustkę. Ponadto oczyszczają organizm ze szkodliwych soków, nadmiaru śluzu i produktów przemiany materii dbając o prawidłowy stan organizmu. Kuracja powinna trwać około 6 tygodni. W pierwszym tygodniu kuracji należy pić napój trzy razy dziennie po posiłku. Od drugiego do szóstego tygodnia dwa razy dziennie przed i po posiłku. Zalecana kuracja to około sześć litrów.

Jest to intensywna hildegardiańska kuracja.

Liście ziela języcznika - zawieraj stymulujące układ odpornościowy polisacharydy, garbniki i bioflawonoidy, które usuwają wolne rodniki.

Długi pieprz – polepsza ukrwienie, pomaga przywrócić prawidłową gospodarkę hormonalną. Ponadto wzmacnia słabe organy takie jak wątroba, płuca i pomaga w procesach trawiennych.

Cynamon- przede wszystkim ma działanie rozgrzewające. Cynamon pobudza apetyt, poprawia pracę trzustki, dzięki czemu dochodzi do aktywacji insuliny, co może być korzystne dla cukrzyków. Olejek zawarty w cynamonie zapobiegają wzrostowi bakterii i grzybów.

Napój można przygotować samemu: ziele języcznika należy zagotować w 4 litrach wina, dodać miód, zagotować ponownie. Dodać długi pieprz i cynamon i zagotowac po raz kolejny. Na koniec należy przecedzić przez sito i napój gotowy.

Mieszanka ziół wystarczą na przygotowanie czterech litrów wina. Do przygotowania jednego litra wina dodaje się około 150 g miodu, w tym przypadku należy proporcję zwiększyć razy cztery czyli do przygotowania czterech litrów napoju powinno użyć się około 600gr miodu.

Materiał zródłowy "Das Gesundheitsprogramm" dr W. Strehlow