Kamienie szlachetne - SwiatOrkiszu

Kategorie

Kamienie szlachetne 

Oferujemy kamienie szlachetne, wartościowe i rzadko spotykane, które stosuje się nie tylko w jubilerstwie. Wykorzystywane są one również w terapiach zdrowotnych, a ich właściwości były znane już w czasach starożytnych.

Właściwości kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne były znane i cenione już w czasach starożytnych, gdzie zauważono ich właściwości zdrowotne. Były nie tylko ozdobą możnych i władców, ale wykorzystywane były również przez uzdrowicieli i alchemików. Działają na niewidzialnym polu energetycznym, które pozytywnie oddziałuje na organizm. Kamienie szlachetne dopasowują się do każdego człowieka i wypełniają braki w aurze. Niektóre działają na choroby, inne po prostu pozwalają się zrelaksować. Można je również dobierać według znaku zodiaku. W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki wybór kamieni szlachetnych w postaci  bransoletek, zawieszek czy kolczyków.


  • Kamienie agaty to kamienie szlachetne o właściwościach uspokajających. Harmonizują energię yin i yang, dodają pewności siebie, a także wpływają na równowagę emocjonalną i intelektualną. Agat pozwala na śmiałe wyrażanie się i pokonanie uprzedzeń. Na poziomie duchowym zwiększa świadomość, a także zachęca do cichej kontemplacji.

  • Kamień ametyst to fioletowy kamień szlachetny nazywany kamieniem harmonii i relaksu.  Przywraca równowagę osobom, które podatne są na stres. Ametyst przynosi nie tylko spokój, ale uwalnia umysł od negatywnych myśli. Występuje w Brazylii, Urugwaju i Meksyku. Wzmacnia także zdolność koncentracji.

  • Chalcedon to popularny kamień szlachetny występujący w Urugwaju i Rosji. Zapewnia równowagę między umysłem a ciałem. Zalecany jest w szczególności osobom nieśmiałym i nadmiernie skromnym. Chalcedon chroni także przed apatią. Pomaga osobom uzdolnionym i inteligentnym w wybiciu się z tłumu.

  • Jaspis to przepiękny kamień szlachetny, który mieni się różnymi barwami. Jego lecznicza moc polega na oczyszczeniu ciała i wzmocnieniu systemu odpornościowego. Jaspis pomaga przezwyciężyć depresję, a także dodaje duchowej równowagi.
  • Karneol to kamień szlachetny pochodzący z Indii i RPA. Swoją intensywną pomarańczową barwę zawdzięcza domieszkom minerałów żelaza Karneol to kamień odwagi, odnowy i wierności. Powoduje pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, a przede wszystkim akceptacji siebie.

  • Kryształ górski to kamień szlachetny występujący w Brazylii. Jest to kamień czystości i otwartości, dlatego też przez tę właściwość nazywany jest „królem kryształów”. Kryształ górski jest swoistym wzmacniaczem energetycznym, działającym jak akumulator, który pomaga w realizacji planów.

  • Onyks wspomaga strefę życia prywatnego. Występuje głównie w Indiach i Brazylii. Chroni przed złem, a także ochrania uczucia przed emocjonalnym uzależnieniem od innych osób. Onyks pomaga rozpoznawać prawdziwe zamiary u innych względem nas. Jest to kamień szlachetny, który sprzyja rozwiązywaniu trudnych i złożonych problemów, którym towarzyszy wysoki poziom napięcia oraz stresu.

  • Sardonix to kamień szlachetny, który przyciąga powodzenie. Wykorzystywany jest w rytuałach obronnych, noszonych dla odwagi i hartu ducha. Sardonix wzmacnia także relacje z partnerami, poprawia komunikację, łagodzi depresję i przygnębienie.

ZOSTAW WIADOMOŚĆ
- proszę zostaw wiadomość, a otrzymasz odpowiedź wkrótce