TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ŚWIĘTEJ HILDEGARDY
Towarzystwo Przyjaciół  św. Hildegardy z Bingen zostało założone w roku 1987  przez dr Gottfrieda Hertzka z myślą o tym, by cały dorobek wiedzy, jaki Święta Hildegarda pozostawiła, intensywnie badać i rozpowszechniać. Medycyna św. Hildegardy to kopalnia wiedzy i ogromna nadzieja. Nieocenioną wartość mają zalecenia Świętej, które mogą zapobiec licznym chorobom cywilizacyjnym.

Zalety medycyny św. Hildegardy
Szczególną zaletą medycyny św. Hildegardy jest fakt, że wzmacnianie zdrowia następuje poprzez stosowanie naturalnych środków, które nawet o 80% mogą obniżyć zapadalność na choroby autoimmunologiczne.

Towarzystwo Przyjaciół  św. Hildegardy
Na czele Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy z siedzibą nad jeziorem Bodeńskim od roku 1997  stoi dr Wighard Strehlow, naturoterapeuta – wieloletni znawca, ekspert medycyny św. Hildegardy, autor licznych książek i publikacji jej poświęconych. Towarzystwo św. Hildegardy zrzesza setki ludzi z całego świata, którzy pasjonują się medycyną św. Hildegardy i dzielą się nią z innymi, gdyż ogromnym nietaktem byłoby zachować tą wiedzę tylko dla siebie.
Jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Św. Hildegardy z siedzibą nad jeziorem Bodeńskim i Certyfikowanym doradcą żywieniowym tej medycyny.
Zachęcam wszystkich do zgłębienia medycyny i filozofii św. Hildegardy. Pozostawiona przez nią wiedza to wspaniała  wskazówka, w jaki sposób można samemu zadbać o zdrowie.
Pozdrawiam wszystkich

Ilona