TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ŚWIĘTEJ HILDEGARDY
Towarzystwo Przyjaciół  św. Hildegardy z Bingen zostało założone w roku 1987  przez dr Gottfrieda Hertzka z myślą o tym, by cały dorobek wiedzy, jaki Święta Hildegarda pozostawiła, intensywnie badać i rozpowszechniać. Medycyna św. Hildegardy to kopalnia wiedzy i ogromna nadzieja. Nieocenioną wartość mają zalecenia Świętej, które mogą zapobiec licznym chorobom cywilizacyjnym.

Czym zajmuje się Towarzystwo Św. Hildegardy z Bingen?

Towarzystwo Św. Hildegardy z Bignen zajmuje się badaniem i rozpowszechnianiem wiedzy dotyczącej nauk mniszki. Na szczególną uwagę zasługuje jej dieta orkiszowa i inne zalecenia medyczne, które poprawiają samopoczucie i kondycję naszego organizmu. Osoby zrzeszone pomagają innym którzy poszukują efektywnej drogi w harmonii i w zdrowiu. Do Towarzystwa może należeć każdy, dla kogo św. Hildegarda z Bingen i jej medycyna jest bliska.
W Polsce również działa od 2013 roku Polskie Towarzystwo Św. Hildegardy, które nie tylko zajmuje się propagowaniem jej nauk, ale także bada możliwości ich zastosowania w medycynie akademickiej i naturalnej.

Zalety medycyny św. Hildegardy

Szczególną zaletą medycyny św. Hildegardy jest fakt, że wzmacnianie zdrowia następuje poprzez stosowanie naturalnych środków, które nawet o 80% mogą obniżyć zapadalność na choroby autoimmunologiczne. Dieta orkiszowa, czy dieta na wzmocnienie organizmu to tylko niektóre z zaleceń średniowiecznej mniszki. Co istotne, dieta św. Hildegardy z Bingen może być stosowana niemal przez każdego. Jest nie tylko zdrowa, ale i pyszna i urozmaicona. Nic więc dziwnego, że smakuje także dzieciom.

Towarzystwo Przyjaciół  św. Hildegardy

Na czele Towarzystwa Przyjaciół św. Hildegardy z siedzibą nad jeziorem Bodeńskim od roku 1997  stoi dr Wighard Strehlow, naturoterapeuta – wieloletni znawca, ekspert medycyny św. Hildegardy, autor licznych książek i publikacji jej poświęconych. Towarzystwo św. Hildegardy zrzesza setki ludzi z całego świata, którzy pasjonują się medycyną św. Hildegardy i dzielą się nią z innymi, gdyż ogromnym nietaktem byłoby zachować tą wiedzę tylko dla siebie.
Jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Św. Hildegardy z siedzibą nad jeziorem Bodeńskim i Certyfikowanym doradcą żywieniowym tej medycyny.
Zachęcam wszystkich do zgłębienia medycyny i filozofii św. Hildegardy. Pozostawiona przez nią wiedza to wspaniała  wskazówka, w jaki sposób można samemu zadbać o zdrowie.
Pozdrawiam wszystkich

Ilona