Olej z pestek dyni 100ml - SwiatOrkiszu

Kategorie

Oleje, octy i soki

Olej z pestek dyni 100ml

Szybka wysyłka - w ciągu 24h
Zawsze aktualne stany magazynowe
Najszersza oferta produktów orkiszowych w Polsce

21,00 zł

w tym VAT

Dostawa w drodze

Telefon

Masz pytanie

+48 530 840 449

+48 665 366 659

Poniedziałek-Piątek

Zegar

9:00-15:00

Olej z pestek dyni - 100ml      

Olej z pestek dyni tłoczony na zimno, nieoczyszczony

Olej z pestek dyni - zalety:

  • olej tłoczony jest na zimno z nieprażonych pestek dyni.
  • charakterystyczną cechą oleju z pestek dyni jest  ciemno zielona barwa i charakterystyczny orzechowy smak i zapach.
  • ze względu na swoje właściwości i skład olej z pestek dyni jest poszukiwany przede wszystkim przez mężczyzn ze względu na występujące w nim fitosterole. Do fitosteroli zaliczamy około 40 związków. Niektóre z nich maja budowę bardzo podobną do cholesterolu, co przekłada się na ich znaczenie zdrowotne w walce ze zbyt wysokim poziomem „ złego” cholesterolu.  Warto dodać iż witamina A i D oraz tłuszcze nienasycone zwiększają przyswajalność steroli roślinnyck.
  • dr Henryk Różański w swojej pracy (Naturalne substancje anaboliczne. Fitosterole) przedstawia je jako: hamujące reakcje alergiczne, stymulujące układ odpornościowy, hamujące agregację płytek krwi, działające przeciw zakrzepowo, przeciw zawałowo. Wspomina także o działaniu zapobiegającym tworzeniu się kamieni żółciowych i moczowych. Zalicza się je także do substancji o działaniu przeciwnowotworowym.
  • olej z pestek dyni jest poszukiwany przede wszystkim przez mężczyzn ze względu na działanie fitosteroli w kierunku profilaktyki i wspomagania leczenia wczesnego stadium przerostu gruczołu krokowego (prostaty).Występujące w oleju z pestek dyni fitosterole są bardzo podobne do hormonów płciowych. Za prawidłowe funkcjonowanie prostaty odpowiada właściwy poziom dihydrotestosteronu ( skrót DHT).
  • pozostając jeszcze przy temacie pestek dyni, należy wspomnieć o ich anty pasożytniczym działaniu. Efekt taki można osiągnąć stosując świeże pestki dyni, a odpowiedzialna za to jest substancja aktywna kukurbitin. Ze względu na znacząca zawartość cynku w pestkach dyni poleca się ich spożywanie osobom z problemami chorób skóry, trądzikiem, opryszczką, choroba wrzodową żołądka oraz trudno gojącymi się ranami.

Dostępny w pojemności: 250ml

Producent: Olvita

Produkty powiązane

Zobacz również

ZOSTAW WIADOMOŚĆ
- proszę zostaw wiadomość, a otrzymasz odpowiedź wkrótce