KSIĄŻKI ŚW. HILDEGARDY Z BINGEN

Święta Hildegarda z Bingen kładzie nacisk, na prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia, a także leczenie cielesnych i duchowych źródeł bólu. Nic więc dziwnego, że wielu współczesnych autorów odwołuje się do prac świętej, tworząc poradniki i publikacje poświęcone jej życiu i twórczości.

Wśród dzieł św. Hildegardy znaleźć można zarówno traktaty filozoficzno – teologiczne , medyczne jak i inne, które w kompleksowy sposób opisują sposób, w jaki powinniśmy dbać o nasz organizm, aby zachować jak najdłużej zdrowie i młody wygląd. Książki św. Hildegardy opisują zasady zdrowego życia. Odpowiadają nie tylko na pytanie: co to znaczy żyć zdrowo, ale także dlaczego należy zachować umiar i codziennie zażywać ruchu?

Jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania wg św. Hildegardy?

Reguły św. Hildegardy

W swoich książkach św. Hildegarda z Bingen oprócz wielu przepisów zawarła sześć złotych zasad zdrowego życia, którymi powinniśmy kierować się w codziennym życiu:

1. Właściwie jeść i pić,

2. Czerpać energię życiową z czterech żywiołów świata,

3. Przestrzegać rozsądnej równowagi między ruchem i spokojem, czyli pracą i odpoczynkiem,

4. Odnaleźć naturalny rytm snu i czuwania jako równoważących się sił,

5. Praktykować sztukę wydalania soków powodujących choroby,

6. Podtrzymywać uzdrawiające siły duchowe poprzez pełnienie cnót chrześcijańskich.

Kupując książki św. Hildegardy (http://swiat-orkiszu.pl/162-biblioteka-sw-hildegardy)  poznamy nie tylko ciekawe przepisy mniszki, ale też zasady, które wprowadzone do naszej codziennej diety pozwolą odmienić życie nasze i naszych bliskich.