KSIĄŻKI ŚW. HILDEGARDY Z BINGEN

Święta Hildegarda z Bingen kładzie nacisk, na prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia, a także leczenie cielesnych i duchowych źródeł bólu. Nic więc dziwnego, że wielu współczesnych autorów odwołuje się do prac świętej, tworząc poradniki i publikacje poświęcone jej życiu i twórczości.
Książki św. Hildegardy

Wśród dzieł św. Hildegardy znaleźć można zarówno traktaty filozoficzno – teologiczne , medyczne jak i inne, które w kompleksowy sposób opisują sposób, w jaki powinniśmy dbać o nasz organizm, aby zachować jak najdłużej zdrowie i młody wygląd. Książki św. Hildegardy opisują zasady zdrowego życia. Odpowiadają nie tylko na pytanie: co to znaczy żyć zdrowo, ale także dlaczego należy zachować umiar i codziennie zażywać ruchu?

Jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania wg św. Hildegardy?

Reguły św. Hildegardy

W swoich książkach św. Hildegarda z Bingen oprócz wielu przepisów zawarła sześć złotych zasad zdrowego życia, którymi powinniśmy kierować się w codziennym życiu:

1. Właściwie jeść i pić,

2. Czerpać energię życiową z czterech żywiołów świata,

3. Przestrzegać rozsądnej równowagi między ruchem i spokojem, czyli pracą i odpoczynkiem,

4. Odnaleźć naturalny rytm snu i czuwania jako równoważących się sił,

5. Praktykować sztukę wydalania soków powodujących choroby,

6. Podtrzymywać uzdrawiające siły duchowe poprzez pełnienie cnót chrześcijańskich.

Kupując książki św. Hildegardy poznamy nie tylko ciekawe przepisy mniszki, ale też zasady, które wprowadzone do naszej codziennej diety pozwolą odmienić życie nasze i naszych bliskich.