SZCZEĆ POSPOLITA, A BORELIOZA

Szczeć pospolita to interesująca roślina, była używana w czasach starożytnych. Korzeń dzikiej szczeci jest używany przez wiele osób w medycynie domowej do detoksykacji. Kiedy dzika roślina kwitnie, pośrodku kępki tworzy się purpurowy wieniec kwiatów, który dzieli się, a następnie przesuwa w górę i w dół. Ta wędrówka po wieńcu kwiatowym odpowiada chorobie z Lyme z punktu widzenia charakterystycznej teorii rumienia.

Szczeć pospolita a borelioza

Kuracja szczecią pospolitą w przypadku boreliozy i wzmocnienie układu odpornościowego jest bardzo istotna.  Tak naprawdę korzeń szczeci stosowany był już w  europejskiej medycynie od czasu Hildegardy z Bingen, ale ostatecznie został zapomniany. W publikacjach  Wolfa-Dietera Storla „Naturalne leczenie boreliozy” budzi wiedzę o tej roślinie z głębokiego snu. Korzeń szczeci pospolitej jest tradycyjnie stosowany w celu wzmocnienia trawienia, reumatyzmie, przeciw wypryskom, pęknięciom i pasożytom. Jest także niezbędny w leczeniu boreliozy  Lyme, ponieważ może być stosowany jako uzupełnienie konwencjonalnych środków medycznych. Jeśli chcesz posiadać uzdrawiającą moc korzenia, można samodzielnie zrobić nalewkę z korzenia.

Jak przygotować szczeć pospolitą?

Przygotowanie:

Pokrój świeży korzeń szczeci pospolitej, włóż do zamykanego pojemnika i zalej 70% alkoholem. Odstaw na okres około 3 tygodni. Od czasu do czasu delikatnie wstrząsnąć mieszanką. Po trzech tygodniach miksturę odcedzić i przelać do ciemnej butelki

Dawkowanie:

W razie potrzeby 3 x 20-40 kropli dziennie


Tekst źródłowy
Storl, Wolf-Dieter: Naturalne leczenie boreliozy. Ethnomedizinisches Wissen, ganzheitliche Behandlung und praktische Anwendungen Verlag: AT Verlag; Auflage: 11 (Juli 2007)