RUMIANEK-USPOKAJA I RELAKSUJE

Herbata rumiankowa znana jest każdemu. Jednak mało kto słyszał o koktajlu z rumianku. Jest wspaniałym towarzyszem na stresujące czasy, relaksuje i uspokaja nerwy. Gdy czujemy, że lęk ogarnia ciało i umysł, zmęczenie daje się we znaki, wypróbuj koktajl rumiankowy. To prawie niewiarygodne, co może zrobić ten mały, urokliwy kwiatuszek.

Rumianek właściwości lecznicze:

Rumianek od dawna znany jest jako kojące, relaksujące zioło lecznicze. Zawiera substancje działające w mózgu w sposób podobny do farmaceutycznych środków uspokajających. W rzeczywistości kanadyjskie badania pokazują, że rumianek ma „znaczący wpływ” nawet na zaburzenia lękowe. Flawonoid w rumianku, zwany apigeniną, może być odpowiedzialny za właściwości przeciwlękowe i uspokajające rośliny. Jego działanie na receptory w mózgu jest porównywalne do działania Valium.

Jednak w przeciwieństwie do tych leków rumianek nie uzależnia i nie wywołuje niebezpiecznych skutków ubocznych. Innym mechanizmem działania rumianku jest jego zdolność do podnoszenia poziomu glicyny w organizmie. Glicyna to między innymi aminokwas, który uspokaja nerwy i mięśnie w ciele.

Koktajl rumiankowy czy herbata rumiankowa?

Herbata rumiankowa jest najpopularniejszą herbatą na świecie i trudno się dziwić. Zioło rośnie niemalże w każdym zakątku świata i miliony ludzi na świecie korzystają z jego dobrodziejstw.

Koktajl rumiankowy jest prosty do wykonania.

Można sparzyć świeże lub suszone kwiaty. Większość ludzi nigdy nie słyszała, ani nie czytała o koktajlu z rumianku. Koktajl rumiankowy powinien być jeszcze skuteczniejszym środkiem relaksującym i uspokajającym, niż tradycyjna herbata rumiankowa.

Dzięki koktajlowi w końcu zjadasz cały kwiat rumianku, a herbata to tylko ekstrakt z kwiatów. Świeże kwiaty rumianku mają szczególnie silny efekt. Więc jeśli widzisz rośliny rumianku na balkonie lub w ogrodzie, kup je bez zastanowienia.

Zaledwie kilka minut po wypiciu smoothie możesz dosłownie poczuć, jak stres i napięcie znikają. W naprawdę trudnych i denerwujących czasach powinieneś pić koktajl rumiankowy, co kilka godzin. Możesz oczywiście kupić suszone kwiaty rumianku w aptece lun sklepie ze zdrową żywnością. Upewnij się jednak, że są to całe główki kwiatowe, a nie okruchy rumianku.

Przepis na koktajl rumiankowy:

Aby wyczarować koktajl rumiankowy, potrzebujesz od 8 do 10 świeżych lub suszonych kwiatów rumianku, które możesz następnie przekształcić w pyszny koktajl w blenderze z owocami i odrobiną wody. Propozycje można oczywiście zmienić zgodnie z własnym gustem, wyobraźnią i porą roku:

Przepis 1: Trzy banany, 8 do 10 świeżych lub suszonych kwiatów rumianku, pół szklanki wody i jeśli to konieczne, odrobina stewii lub syropu z agawy dla słodyczy. Wymieszaj blenderem na gładką masę.

Przepis 2:Banan, pół papai,  od 8 do 10 świeżych lub suszonych kwiatów rumianku, pół szklanki wody i odrobina stewii lub syropu z agawy dla słodyczy. Wymieszaj blenderem na gładką masę.

Przepis 3: Szklanka arbuza (z nasionami), banan, od 8 do 10 świeżych lub suszonych kwiatów rumianku, ćwierć szklanki wody i odrobina stewii lub syropu z agawy. Wymieszaj blenderem na gładką masę.

Do koktajlu nie dodajemy PRZETWORÓW MLECZNYCH ( mleko, jogurty) - hamują działanie flawonoidów

Kiedy zrobić koktajl rumiankowy?

Jeśli dzieci szaleją lub czują się przygnębione, warto przygotować im koktajl rumiankowy. Dzięki owocom smakuje wybornie. Jeśli jesteś przepracowany lub nie możesz się zrelaksować, wypij koktajl z rumianku. Jeśli się boisz, jesteś przestraszony, nerwowy i drażliwy, wypij koktajl rumiankowy, najlepiej natychmiast po stresującej sytuacji!

Lato tuż, tuż, a więc wybierzmy się na długi spacer, z dala od cywilizacji i relaksując w słońcu, oddajmy się zbiorom rumianku. Warto!