KREM FIOŁKOWY ŚW. HILDEGARDY

Św. Hildegarda z Bingen jest uznawana za jedną z prekursorek zdrowego odżywiania. Ta średniowieczna mniszka popularyzowała nie tylko dietę orkiszową, ale również lecznicze kosmetyki, które poprawiały kondycję skóry, działając tym samym kojąco zarówno na duszę jak i ciało. Jednym z najpopularniejszych jej preparatów był i jest krem fiołkowy, który również i dziś znajduje uznanie szczególnie sród kobiet.

Na co pomaga krem fiołkowy św. Hildegardy?

Krem fiołkowy św. Hildegardy to produkt o konkretnym działaniu i zastosowaniu. W jego składzie znajdziemy substancje przeciwzapalne, które korzystnie działają na skórę i wraz z odpowiednią dietą, regularnie stosowany zmniejsza torbiele, mięśniaki,włókniaki. Krem fiołkowy przyda się przede wszystkim w leczeniu blizn pooperacyjnych, wrzodziejącej skóry oraz plam pigmentowanych. Sok z fiołka, który jest najważniejszym składnikiem kremu goi i hamuje procesy zapalne. Warto również sięgnąć po krem fiołkowy, gdy zaobserwujemy u siebie cysty w tkance łącznej, torbiele jajnika, powiększone węzły chłonne Krem fiołkowy można także zastosować w przypadku wystąpienia bólów głowy, ponieważ jest to uniwersalny środek poprawiający ukrwienie. A wszystko to dlatego, że cenne kwiaty fiołka są delikatnie zbierane ręcznie i natychmiast przerabiane zgodnie z recepturą św. Hildegardy, przez co zawartość substancji czynnych zawartych w oryginalnym kremie jest największa.

Jak stosować krem fiołkowy?

Krem fiołkowy należy nanosić na skórę okrężnymi ruchami, zazwyczaj 2 razy dziennie, a w przypadku wystąpienia trudno gojących się blizn nawet co 2 godziny. Wszystko zależy od tego jaki efekt leczniczy chcemy uzyskać. Kremu fiołkowego nie da się przedawkować.