CZY PIZZA ORKISZOWA MOŻE BYĆ ZDROWA

Pizza w domyśle nie kojarzy się z odchudzaniem i z potrawą dietetyczną. Można jednak sprawić, że będzie również smaczna, a w dodatku niskokaloryczna i zdrowa. Wystarczy tylko użyć innych składników. Nie warto rezygnować z przysmaków. Dietetyczna pizza orkiszowa jest prosta w przygotowaniu. Pokochają ją także dzieci. 

Tradycyjna pizza a pizza orkiszowa

Kawałek tradycyjnej pizzy, który waży ok. 100 g zawiera od 350 do 400 kcal. Jeżeli dodamy do tego jeszcze sos nasza porcja stanie się bombą kaloryczną, która nie spowoduje przyrostu tkanki tłuszczowej tylko u osób aktywnych, ciężko pracujących fizycznie.

Pizza orkiszowa również zawiera kaloryczną mąkę, lecz w tym przypadku użyta jest mąka orkiszowa, zdrowsza, bardziej pożywna, a do tego zawierająca więcej witamin i składników odżywczych. Co więcej, kawałek takiej pizzy może zawierać tylko ok. 150 kcal.

Dlaczego warto stosować mąkę orkiszową? Czy mąka orkiszowa jest dobra do pizzy.

Mąka orkiszowa zapewnia uczucie sytości ponieważ ma mniejszy indeks glikemiczny niż mąka pszenna. Im niższy, tym mniejsze stężenie cukru we krwi. Tak więc, przygotowując pizzę orkiszową z mąki orkiszowej zjemy mniej, a uczucie głodu przyjdzie znacznie później. Nie będziemy senni, jak w przypadku pizzy tradycyjnej, co też korzystnie odbije się na naszej sylwetce.