MAKARON ORKISZOWY, GDZIE KUPIĆ?

Jak pokazują badania statystyczny Włoch zjada rocznie ponad 28 kilogramów makaronu. W Polsce z kolei spożywamy tylko 5 kg. Liczba ta się jednak zmienia, ponieważ większą popularność zyskuje zarówno kuchnia włoska jak i azjatycka. Nic więc dziwnego, że warto wybierać jego najlepsze odmiany, w tym makaron orkiszowy.

Pisaliśmy niedawno o zaletach makaronu orkiszowego. Mąka orkiszowa była znana już w średniowieczu, stąd też produkcja tego typu makaronu ma długą tradycję. Duża zawartość błonnika, żelaza i nasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że dieta orkiszowa pomaga uporać się z problemami skórnymi, niestrawnością i licznymi chorobami immunologicznymi. Pamiętajmy- : "Zdrowie rodzi się w jelitach." Makaron orkiszowy z kolei zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników zdrowej żywności właśnie ze względu na owe właściwości prozdrowotne.
Orkisz :

  • stosowany jest przy alergiach i nietolerancjach pokarmowych,
  • jest środkiem rozweselającym. Witaminy zawarte w orkiszu bardzo dobrze wpływają na układ nerwowy,
  • obniża poziom złego cholesterolu we krwi,
  • zawiera gluten bardzo dobrze przyswajalny,
  • działa wzmacniają,
  • zawiera dużo błonnika, który syci, dlatego orkisz jest coraz częściej zalecany w dietach redukujących masę ciała,
  • wykazuje działanie przeciwzapalne,
  • spowalnia procesy starzenia się organizmu

Gdzie kupić makaron orkiszowy?

Oferta makaronów orkiszowych skierowana jest przede wszystkim do osób ceniących zdrowy i ekologiczny sposób odżywiania, co nie znaczy, że są one trudno dostępne. Można go nabyć nawet w popularnych marketach. Do niedawna był również dostępny w Biedronce, ale zniknął na dobre, ponieważ być może była to wyłącznie oferta czasowa.

Obecnie makaron orkiszowy produkowany jest w kilku kształtach i w różnych przemiałach. Dostępne są makarony z mąki pełnoziarnistej i makarony z mąki białej w wersji jajecznej i bezjajecznej. Miłośnicy makaronów mają bardzo duży wybór makaronów ze względu na ich różnorodny kształt rurki, wstążki, świderki, nitki, nitki grube, wstążki, kamyczki, literki, gwiazdki, szpecle oraz spaghetti dla smakoszy włoskich klimatów. Należy pamiętać, że  ten ciemniejszy, razowy, zawiera dużo błonnika i jest zdrowszy. Zawsze warto sprawdzić skład, czy nie zawiera dodatków barwiących – szczególnie jeżeli kupujemy go w „sieciówkach”. Makaron orkiszowy powinien zawierać orkisz, wodę, opcjonalnie jajka.

Zapraszam również do zapoznania się z ofertą makaronów


http://swiat-orkiszu.pl/111-makaron-orkiszowy