KAMIENIE SZLACHETNE: ONYKS WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Kamienie szlachetne od niepamiętnych czasów słyną ze swoich właściwości prozdrowotnych. Znane i cenione na całym świecie nie tylko ze względu na wartość jubilerską. Jednym z kamieni szlachetnych, który zawsze warto mieć przy sobie jest Onyks – symbol siły i mocy. Jakie właściwości i zastosowanie ma onyx?

Onyks występowanie

Onyks to odmiana Chalcedonu należąca do grupy kwarców. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i nawiązuje do jego twardości, wyglądu oraz ostrych krawędzi. Najczęściej występuje w kolorze białym i czarnym, aczkolwiek występuje również w odcieniach zielonego.

Onyks jest kamieniem szlachetnym stosunkowo rzadko występującym, aczkolwiek spotkać go można na całym świecie. Powstaje w pogazowych pustkach w skałach wulkanicznych, a obecnie produkuje się także tzw. onyks sztuczny na bazie agatów.

Onyks zastosowanie

Onyks znany i ceniony był już w starożytności, gdzie najczęściej wykorzystywano go do wyrobu kamei oraz pieczęci. Współcześnie coraz częściej wykonuje się z niego miniaturowe rzeźby oraz intaglio, a także szlifuje w formie paciorków. Jest też cennym

Onyks właściwości

Kamienie szlachetne onyksy pogłębiają poczucie kontroli nad życiem. Właściciela obdarzają takimi cechami jak: determinacja, wytrwałość, odwaga oraz stanowczość. Pomagają podejmować decyzje osobom, które narażone są na stres. Przynoszą równowagę zarówno ciału jak i umysłowi. Uwalniają od przykrych myśli z przeszłości i pomagają „iść naprzód”. Dodatkowo onyks ochrania przed negatywną energią, psychicznymi atakami oraz niekorzystnymi wpływami innych.

Onyx pomaga również w leczeniu dolegliwości skóry. Pomaga przy zainfekowanych ranach, a także:

  • ·         Wspomaga pracę pęcherza moczowego i nerek
  • ·         Niweluje stres
  • ·         Wzmacnia system nerwowy
  • ·         Poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci,
  • ·         Łagodzi uczulenia oraz schorzenia jelita grubego.
  • ·         Wzmacnia kręgosłup i system kostny.

Onxy to kamień szlachetny polecany w szczególności, uczniom oraz studentom, perfekcjonistom, szefom oraz mediatorom.